ÖNCE VATAN

 Genel Müdürlük / ANKARA   0312 472 62 48                                                                             Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır......                                                                                              Ana Sayfa | Bize Ulaşın      

Yarını Bugünden Yaşamaksa
Burdasınız > İndex > Kara Savunma Erken Uyarı ve Komuta Kontrol Sistemi

Kara Savunma Erken Uyarı ve Komuta Kontrol Sistemi

      
MALKOÇ

 

Kara Savunma Erken Uyarı ve Komuta Kontrol sistemi birden fazla lokal projenin birleşmesi ile oluşan tamamen Milli yazılım ve donanım ile gerçekleştirilen Askeri projedir. Proje dahilinde tamamen terör saldırılarına mukavemete yönelik özellikler ihtiva eder. Sınır Koruma, Karakol Çevre Koruma faaliyeti temel faktör olarak belirlenmiştir.

"MALKOÇ" Projesinin Ana Hatları :

Yoğun dağlık bir coğrafyada erken uyarı kalkanı oluşturulması, Askeri Birlik veya Askeri Bölgenin terör mihraklarının tacizinden muhafaza edilmesi maksadı ile arazi üzerine konuşlandırılacak değişik maksatlı erken uyarı kablosuz sensörlerden, bu sensörleri izleyebilecek konumda elektro optik ve termal izleme sistemlerinden, her iki algılayıcı  sistemin çevre güvenliğini sağlayabilecek kara radar kalkanından gelecek verilerin analizlerinin yapıldığı Merkezde konuşlandırılmış Komuta Kontrol Sistemidir.

Proje kapsamında ;

Askeri Video Analiz Algoritması / Milli Yazılım


Ayrıntılı Bilgilendirme Formu TSK mensupları için geçerlidir.

 

...............................